Kişisel Web Sayfam

vCard İndir

Özcan Balioğlu

Hakkımda!

Eğitim hayatımı Fransa’da tamamladıktan sonra 1989’da Türkiyenin ilk hipermarketi olan Belpa’da başladığım profesyonel iş yaşamım, 20 yılı aşkın bir süre perakende sektörünün önemli kurumlarında sürmüştür.

Satış pazarlamadan, reyon şefliğine, departman müdürlüğünden, mağaza müdürlüğüne dek perakendenin en can alıcı noktalarında edindiğim deneyimi, 2000 yılından itibaren sektörün en önemli oyuncularından biri olan Carrefoursa çatısı altında hizmete dönüştürmüştür.

2004-2009 yılları arasında CarrefourSA İnsan Kaynakları Direktörü olarak, 2009-2011 yılları arasında ise 4 bölgede 44 mağazanın sorumluluğunu üstlendiğim Süpermarketler Operasyonel Direktörü olarak görev yaptım.

2011 Nisan ayından itibaren, 20 yılı aşkın birikimimi perakende sektörünün tüm kurumlarıyla paylaşacağım inancı ile KARGEM Kariyer Geliştirme Merkezi A.Ş.‘ye Genel Müdür ve Danışman olarak 2 yıla yakın bir süre görev yaptım.

İş hukukundan, bütçeye, ürün yönetiminden, satış pazarlama fonksiyonuna dek perakendenin en önemli konularındaki bilgi ve deneyimimi sektörün yıldızı yükselen kurumları ile paylaşmaya çalıştım. Bu web sayfasının dışında, bir de <strong>Perakende</strong> sektörüne bilgi ve tecrübe paylaşımı yapmak üzere www.PerakendeKocu.com adlı siteyi oluşturup faaliyete açtım.

Eylül 2013 tarihinden itibaren ise tekrar profesyonel yöneticilik yapmak üzere Adana‘da kurulu ve vizyonu geniş bir yerel süpermarket zinciri olan Ekoroma‘da Genel Müdür olarak görev yapmaya başladım

Çok iyi derecede Fransızca ve orta derecede İngilizce bilmekteyim, evli ve 2 çocuk babasıyım.


Bu web sayfası Site5 tarafından tasarlanmış ve Özcan Balioğlu tarafından güncellenmiştir.